0532 381 4775
|
0312 242 0600
|
İLETİŞİM
|
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon – Geriatri Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

GERİATRİDE FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

Kas ve iskelet sistemi kapasitelerini ve günlük yaşam aktivitelerini üst düzeye çıkarmaktır.


 

GERİATRİ’DE EGZERSİZ

Tedavi edici egzersizler ağrıyı azaltır, duruşu düzeltir, kasları güçlendirir, esnekliği sağlar, dayanıklılığı ve aerobik kapasiteyi artırır. Egzersiz programı kişiye özel hazırlanır.


 

NÖROLOJİK REHABİLİTASYON

İnme(felç) geçiren hastalarda rehabilitasyon programıyla hasatanın uzun süreli ve bağımsız bir yaşam sürmesi hedeflenir. İnme (hemipleji, parapleji, tetrapleji, dipleji, monopleji) Parkinson, Denge bozuklukları;


 

ORTAPEDİK REHABİLİTASYON

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ortapedik rahatsızlıkların tedavisinde ameliyat öncesi ve sonrası aşamalarda  uygulanır. (Eklem protezleri,implant, kırık vb)


 

ELEKTRİK STİMÜLASYONU

Kas, sinir ve eklem ağrılarını azaltmak sinir uyarıcı etki sağlamak zayıf kası güçlendirmek , kas spazmını çözmek ve ödemi azaltma tedavilerinde kullanılmaktadır.


 

SOĞUK- SICAK UYGULAMA

Sıcak uygulama; Kan akımını ve sinir iletim hızını arttırmak tendon ve kollojen doku esnekliğini desteklemek. Soğuk uygulama; Dokudaki ödemi ve ağrıyı azaltma ve kas tonusunu azaltır spazmı çözer.


 

ORTEZ

Vücudu destekleme ve düzeltmek hareketini engellemek ve fonksiyonel hareket sağlamak amacıyla kullanılan cihazlardır.


 

KLİNİK MASAJ

Dokulara yüksek ve düşük tempo ile derin bası uygulayarak yapılan manuel tedavi yöntemidir.(fibromiyalji,cerrahi sonrası ,amputasyon vb)


 

 
 
© 2017 Geriatri

Bakım merkezimizde sağlıklı yaşlılar ile özel bakım yaşlıların her birine uygun bir beslenme sağlıyor, vücut bakımlarında onları destekliyor ve mobilize olmalarını teşvik ediyoruz.

Mutlukent Mah. 1961 Cadde No: 62

Ümitköy / ANKARA

0312 242 06 00

bilgi@geriatri.com.tr

2017 © Geriatri Yaşlı Bakım Merkezi