0532 381 4775
|
0312 242 0600
|
İLETİŞİM
|
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Psikososyal Destek Çalışmaları

Psikososyal Destek Çalışmaları – Geriatri Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Psikososyal Destek Çalışmaları

BİREYSEL ÇALIŞMALAR

Bireysel çalışmanın birincil odağı, konuklarımızın karşılaştıkları güçlüklerle baş edebilmelerine yardımcı olmak, mevcut sorunları çözmeyi hedeflemek ve bu yolla güçlenmelerine katkı sağlamaktır.

Aynı zamanda yapılan düzenli görüşmeler ile konuklarımızı psikososyal durumları gözetim atında tutulmakta; psikolojik, bedensel, zihinsel durumlarında ya da sosyal ilişkilerinde herhangi bir sorun gözlemlendiğinde gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

GRUP ÇALIŞMALARI

Grup çalışması, ortak sorun ya da kaygıları olan konuklarımızın sorularını çözmelerinde birbirlerini desteklemeleri, fikir alışverişi yapmaları sosyal ilişkilerini koruyarak sosyal çevreden kopmamaları adına önem taşımaktadır.

Konuklarımızın yanı sıra yakınlarıyla da sürekli iletişim halinde kalarak; her durumdan haberdar olmalarını sağlamak, gerektiğinde birlikte hareket etmek ve yaptığımız etkinliklere katılımlarını sağlayarak bağlarımızı güçlendirmek hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.

TOPLUM ÇALIŞMALARI

Toplumsal çalışmalar altında, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında veya bireysel olarak ağırladığımız gönüllülerimizle birlikte konuklarımızın toplumla olan bağlarını dinç tutmak hedeflenmektedir.

Gerek konuklarımızın yakınlarıyla gerek çalışanlarımızla düzenlediğimiz seminerlerle çalışanlarımıza huzurlu bir çalışma ortamı hazırlayarak, bakım merkezimizin konuklarımız için ‘’huzurlu bir ev’’ haline gelmesi ve toplumda bakım evlerine karşı oluşmuş kötü yargıların sunduğumuz hizmet karşısında topluma iyi örnek olması amaç edinilmiştir.

 

 
 
© 2017 Geriatri

Bakım merkezimizde sağlıklı yaşlılar ile özel bakım yaşlıların her birine uygun bir beslenme sağlıyor, vücut bakımlarında onları destekliyor ve mobilize olmalarını teşvik ediyoruz.

Mutlukent Mah. 1961 Cadde No: 62

Ümitköy / ANKARA

0312 242 06 00

bilgi@geriatri.com.tr

2017 © Geriatri Yaşlı Bakım Merkezi